Večerní rutina

Nedávno jste se mohli nechat inspirovat zdravou ranní rutinou. V dnešním článku se podělím o některé ze svých večerních rituálů. Večerní rutina je pro mne velmi důležitá, pomáhá mi po celém dni zpomalit, zklidnit se, a tak načerpat novou energii a lépe spát. 

 

Příprava čaje

Příprava čaje je jakýmsi základním prvkem večerní rutiny. Ať už jde o bylinkové nebo v ajurvédské čaje, volím ty, které zklidňují, čistí a jsou příjemné svou vůní. Samotná příprava čaje je malým rituálem a časem, kdy jdou všechny pracovní povinnosti stranou. 

Masáž

Masáž obličeje olejem slouží k podpoře zdraví pletí a také uvolnění napětí. Především v oblasti čelistních kloubů a čela jsou často mimické svaly příliš stažené, aniž bychom si to uvědomovali. Při stresu mají naše svaly tendenci se stáhnout, a tak je dobré svalům pomoci k uvolnění jemnou masáží. Pro masáž je dobré znát alespoň přibližně uložení mimických, tedy obličejových svalů. 

Abhyanga, tedy také olejová masáž, nohou pomáhá zklidnit a “uzemnit” se. Dle ajurvédy je tato techniky vhodná především pro ty, kteří se strachují o svou práci, zdraví nebo ty kteří mají problémy s usínáním vlivem změti myšlenek. Pro masáž je vhodné zvolit ghí nebo olej, který sedí tělesné instituci. 

Krátké čtení

Večerní rutina zahrnuje i krátké čtení. Při dnech únavy volím knihu, kterou jsem již četla a přečtu si třeba jen odstavec. Nejčastěji volím inspirativní knihy od Eckharta Tolle nebo Elisabeth Gilbert. Když ale cítím opravdové vyčerpání, jen se natáhnu na postel a chvíli nedělám zcela nic. 

 

Pro další večerní rituály se podívejte na mé video.

A jaká je Vaše večerní rutina? Máte své oblíbené činnosti nebo spíše večer padnete vyčerpaní do postele a jste rádi, že máte den za sebou? Přispějte svým komentářem a inspirujte ostatní.