High Vibe Living

High Vibe Living, život o vyšší vibraci, procítění vlastní vibrace, její zvyšování, udržování a péči o sebe z mnoha aspektů. Tak nějak toto vnímám já. V angličtině je tento pojem poměrně často používaný mezi těmi zajímající se o jógu, duchovno a další směry. V češtině mi zatím tak dobře nezní, možná proto že jsem se s ní moc často nesetkala. A tak i dnešní článek má anglický název, ale text už bude v češtině. 

Co ale v praktickém životě vlastně znamená to zvyšování vibrace? Jedná se o uvědomělý přístup k životu zaměřený na zvyšování duchovní vibrace. Prakticky nepřetržitě na nás z vnějšku ale vnitřně působí podněty, které mohou snížit nebo zvýšit naši vibraci. Nižší vibrace je spojená s pocitem strachu, úzkosti, deprese, náladovosti, vznětlivosti nebo také obecně negativnímu pohledu na svět. Vyšší vibrace je naopak spojena s láskou, soucitem, pochopením, vnitřním klidem a pocitu jistotu v sebe i světové dění. Čím níže jsme tím se většinou necháme více rozhodit negativním komentářem směrovaným k naší osobě nebo máme tendenci si stěžovat na vše kolem (od počasí až po naše tělesné nedostatky). Ve vyšší vibraci nalézáme vnitřní klid, stabilitu našich emocí, možnost jejich prožívání, ale také dostatek vnitřní sílu pro podporu našich blízkých, pro kvalitně odvedenou práci s radostí i zvládání náročných životních situací. A jak lze tuto vibraci zvyšovat?

Meditace, mantry, modlitba

 

Jednoduchý ale velmi účinný způsob na zvýšení své vibrace je meditace, která může být spojen s mantrou nebo modlitbou. Nejjednodušší meditace, jakou si můžete vyzkoušet je tichá meditace vsedě se soustředěním se na dech nebo na přicházející a odcházející myšlenky. Jen několik takových pomalých minut vám pomůže se zklidnit a současně osvěžit svou mysl. 

Klidnou meditaci můžete spojit s recitací mantry nahlas nebo v duchu. Nejčastěji se využívá mantra Óm jako původní zvuk všeho. Pakliže mantru recitujete, můžete vnímat v jaké části těla ucítíte vibraci a jak se následně cítíte. Další možností je také zpěv manter a to samostatně, s nahrávkou nebo ve skupině. Zpívání manter je očistné a také vám pomůže svou vibraci pozvednout. Nakonec je tu modlitba. Nemusíte se modlit k bohu ani jiné mystické postavě, když vám taková forma nevyhovuje. Můžete se modlit k přírodě, vesmíru, matce zemi, andělům, vyšší energii nebo k tomu, čemu věříte. Modlitbu proneste podle sebe, poděkujte, řekněte za co jste vděční, požádejte o pomoc, radu, ochranu nebo vyslovte svůj záměr. Nejsou zde žádná pravidla, a tak se nemusíte bát, že uděláte něco špatně. 

Barvy

I barvy pomáhají zvýšit vaši vibraci. Obecně světlé tóny podporují vyšší vibraci a proto se třeba v kundalini joze doporučuje nosit bílou barvu. Jogíni jižní Indie zase nejčastěji uvidíte v odstínech oranžové a meditace často doprovází fialová barva. Černá barva a tmavé tóny jsou spojeny s nižší vibrací. Myslete ale taky na to, že je důležité co daná barva představuje pro vás a jak se v jejím okolí cítíte. Někdo má raději tlumené tóny, které uklidňují a někdo zase raději zvolí živější barvy pro rozproudění energie. 

Obdobně jako je to s barvami, je to i s jinými věcmi. Na internetu najdeme vysvětlení symbolů, snů nebo čísel, ale vždy bychom se měli nejprve zeptat sami sebe, zda najdete nějaký význam v našem životě. Symbolika čísel, obrazů nebo snů je velmi osobní a měla by s námi souznět. 

Bez zbytečného nepořádku

Pocitově určitě znáte ten pocit v uklizeném, čistém pokoji, oproti nepořádku a chaosu. S tím kolik máme možností se navyšuje i počet věcí, které doma máme a z nich se často stává nevědomý nepořádek. Ten halcuje nejen náš domov, ale také naši mysl a proudění energie. I proto je dobré přebrat dlouho opomíjené zakoutí vašeho domova, nepotřebných věcí se zbavit a nehromadit zbytečnosti.

Jídlo

Rostlinná strava bez průmyslového zpracování má nejvyšší vibraci, která může pozvednout naše tělo i mysl. Proto je dobré mít pestrý jídelníček založený na čerstvých potravinách a zredukovat nebo zcela omezit příjem masa a živočišných produktů. Není to ale jen jídlo samotné, ale i jeho příprava, která má vliv na jeho vibraci. Ajurvéda doporučuje připravovat jídlo s láskou, soustředěním tam, kde se cítíme dobře. 

Přírodní materiály

Přírodní materiály v našem domově, šatníku nebo koupelně. Pozvěte si kousek přírody i k sobě domů a používejte přírodní materiály tehdy, kdy je to možné. Omezte plasty a to nejlépe i plastové oblečení. Plastové oblečení není termín, který bychom používali, protože se chytře schovává za pojmy jako funkční oblečení. Proto je dobré sledovat i cedulky oblečení a zvolit raději přírodní materiály jako bavlna, vlna, tencel nebo konopí. 

Čas v přírodě

Čas v přírodě pozvedává nejen naši náladu ale i naši vibraci. Procházka lesem, podél řeky nebo v zahradě nám umožňuje být ve vztahu s přírodou, kterou jsme součástí, ačkoli je náš životní rytmus často v rozporu s tímto faktem. Život v blízkosti přírody nám připomíná propojenost celého světa, navozuje víru v životě, sebe a také nám pomáhá se vrátit k naší vyšší vibraci. 

Mohlo by Vás také zajímat