Běhání

Běhání na FyzioFitness

Inspirace, tipy a rady k běhání. Ať už běháte každý den nebo párkrát do měsíce, na FyzioFitness najdete spoustu informací o běhu.

Nejdůležitější na běhu je radost z běhu samotného. Proto si každý svůj běh užijte. Pro začátečníky se takový výrok zdá možná zcela zcestný, ale věřte mi, že běh v sobě skrývá mnohé!

Nabídka pro běžce


E-book pro běžce (vychází v roce 2020)

Výhody pravidelného běhání


Výborná fyzická kondice

Lepší odolnost vůči stresu

Prevence chronických nemocí

Hlubší poznání sebe sama

Tipy pro začátečníky

Rádi byste začali s během, ale nevíte se rady, jak začít. Nechte se inspirovat ve článcích zde na FyzioFitness a pusťte si do běhu. Jestli nevíte, zda je běh to pravé právě pro Vás, tak ho alespoň vyzkoušejte!

  • Běhejte velmi pomalu
  • Běh prokládejte chůzí
  • Měřte čas, ne vzdálenost
  • Běhejte pravidelně
  • A s radostí

Články


Odpočinek po běžeckém závodě

Je dobré dopřát si příjemný odpočinek po běžeckém závodě. Samozřejmě zde záleží na tom, jak dlouhý závod byl, zda jste se dostali až na dno svých sil a zda vás trápí nějaké zdravotní obtíže. Ráda bych v tomto článku alespoň částečně nastínila, co byste si mohli po závodě dopřát pro dostatečný odpočinek a regeneraci.

Protažení a hybnost pro běžce

O protahování a strečinku se mluví opravdu často. Je ale otázka, jak jsme opravdu v tomto protahování svědomití, a jak se nám daří pravidelně a kvalitně protahovat. Proto v tomto článku přicházím s několika tipy, které Vás doufám alespoň trochu popostrčí se pravidelně protahovat. Pakliže nevíte, jak by takové protažení mělo vypadat, můžete se nechat […]

Rozvržení běžeckého tréninku

S delšími dny většinou roste i chuť pustit se do běhu a to s o něco větší vervou. A pro ty, kteří s během začínají nebo i ty z Vás, kteří běháte pravidelně, jsem se rozhodla připravit jednoduchý postup toho, jak si připravit a rozvrhnout běžecký trénink. 

Běh a strava – základní rady

Názory na stravu pro běžce se liší a najdeme mezi profesionálními běžci nejrůznější druhy diet. Není však zcela nutné dodržovat předepsaný jídelníček. Spíše je dobré vědět, co by ve stravě nemělo chybět a naopak, čemu je lepší se vyhnout. 

Běh na podzim a v zimě 2

Druhý díl běhání v chladnějších měsících je tu. Jestli Vám utekl první díl, tak se na něj můžete podívat tady. Navíc k těmto článkům patří i video, na které se můžete podívat na konci této stránky. Teď už ale k dalším tipům pro běhání.

Běhání na podzim a v zimě

Chladné měsíce jsou před námi, ale to neznamená se zcela vzdát běhu a venkovní pohybové aktivity. Dnes bych se s Vámi ráda podělila o několik rad, jak běhat i v zimních měsících a jaké výhody běh na podzim a v zimě vlastně přináší.

Jak běhat pravidelně

Mnoho lidí má silnou motivaci pro první běhy, ale ta často opadne a z prvních běhů se stanou běhy poslední. Přitom běhání přináší mnoho výhod jak pro fyzickou tak i mentální kondici. Nechte se inspirovat tipy, především pro začátečníky, a vydržte běhat pravidelně. Článek je také doplněn o video Jak běhat pravidelně.

Bolest při běhu

Bolest při běhu může vycházet z několika příčin. Ty vy většině případů lze docela snadno odstranit a běhat tak bez bolesti.

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Bežecká videa