Testování symetrie síly na dolních končetinách pro běžce

69

Otestujte svalovou sílu dolních končetin pro zlepšení běžecké techniky a také jako součást prevence úrazů

Kategorie: ,

Popis

Testování pro běžce je vhodným doplňkem do běžeckého tréninku. Otestujte si, zda je síla symetrická a předcházejte tak možným úrazům. Testování je především vhodné pro ty, kteří s během začínají nebo se vrací do běhu po operaci či úrazu. Toto testování není výhradně jen pro běžce, ale pro všechny kteří se vrací do sportu a rádi by zjistili, zda po operaci či úraze je jejich tělo již připraveno.

Svalová asymetrie může zapříčinit bolest kloubů nebo zvýšené riziko úrazu. Právě u pacientů po operacích je dokázáno, že nedostatečné docvičení po operaci zvyšuje riziko opětovného úrazu a snižuje kvalitu provedené operace.

Díky specifickému testování se dozvíte, zda se svalová síla liší a také jaké cviky zvolit pro odstranění této asymetrie.

Tento online materiál obsahuje

  • Specifické testy, které můžete provádět sami doma (s doprovodnými fotografiemi a popisem)
  • Podrobný popis postupu testování
  • Jaké parametry při každém jednotlivém testu sledovat
  • Tipy do cvičení
  • Náročnější varianty testů
  • Strana k zaznamenání výsledku

Podrobnosti produktu: Materiál je v PDF formátu, je připraven ke stažení (i opakovanému) a jeho délka je 9 stran. Odkaz ke stažení bude připraven po zaplacení a také zaslán na Váš email. V případě dotazů využijte Kontaktní formulář.

Díky tomuto testování se stanete svým vlastním fyzioterapeutem a budete vědět, co je třeba vylepšit, abyste běhali bez obtíží a zdravě.


Pár slov od autorky: Pevně věřím, že každý pacient po operaci či úraze na dolních končetinách by měl projít tímto testováním ještě než se vrátí prakticky do jakéhokoli sportu. V ideálním případě by toto měl provést ošetřující fyzioterapeut, ale z praxe vím, že se tento typ testování provádění velmi ojediněle. Naštěstí nejde o složité testování a věřím, že každý takový test zvládne doma podle podrobného popisu jak postupovat. Myslím, že prospěch z testování nebudou mít jen lidé po úrazech, ale prakticky kdokoli kdo by rád začal běhal nebo si vylepšil techniku. Tento e-materiál jsem vytvořila, aby měli všichni přístup ke zdravému běhu nebo sportování, protože věřím, že je velmi důležité nejen pacienty ale lidi obecně naučit pracovat se svým tělem, porozumět mu a umět si sami pomoci. 
Veronika

Přečtěte si více o běhu na stránkách FyzioFitness v rubrice Běhání nebo navštivte Playlist o běhání na YouTube. 

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Testování symetrie síly na dolních končetinách pro běžce”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *