Jak si připomínat správný sed

Sed je jedním z faktorů přispívající bolestem zad. Proto to, jak sedíme je důležité při prevenci bolestí, ale také při jejich léčbě. Stále ale myslím je sezení často opomíjeno, ačkoli vsedě tráví mnoho z nás většinu část svého dne. Začněte si ještě dnes připomínat správný sed.
Když už si řeknete, že je na čase s tím, jak sedíte něco provést, tak je dobré znát důvod, proč jste se takto rozhodli. Ať už ve svém životě chceme změnit cokoli, tak je nesmírně důležité znát vlastní PROČ. To nám následně pomůže udržet motivaci a je daleko vyšší pravděpodobnost, že se z nové věci stane zvyk, který si osvojíme na velmi dlouho. img_4540 Pro každého může být tento důvod jiný. Někdo chce sedět správně právě, aby předcházel bolestem zad. U někoho jiného je to součást léčby bolestí. Při správném držení těla také vypadáme lépe a i to může být Vaší motivací. Při správném sedu dáváme i dostatek prostoru našemu srdci, plicím a třeba i orgánům zažíváním. Ať už je důvod jakýkoli, je dobré si ho napsat a jednou za čas si ho připomenout a trochu se povzbudit v samotném snažení. Ze způsobů, které Vám připomenout správný sed patří:
  •  Napište si poznámku na dobře viditelné místo na Vašem stole. Stačí si na lístek napsat: Narovnej se nebo Sedni si rovně. Snažte se vždy, když na poznámku pohlédnete, zkontrolovat to, jak zrovna sedíte.
  •  Každé dvě až tři hodiny si vytvořte upomínku do telefonu, která Vám připomene, abyste se narovnali.
  • Upravte si pracovní prostředí tak, aby maximálně podpořilo správné sezení.
  • Domluvte se s někým blízkým a vzájemně se upozorněte ve chvíli, kdy sedíte ohnutě.
Více o tomto tématu se můžete dovědět v krátkém videu, které jsem připravila spolu s tímto článkem.

Není to zdaleka jen správný sed, který přispívá zdraví Vašich zad. Dostatek fyzické aktivity je také velmi důležité. 

Zvolte jednoduché protažení

Jste rodič nebo máte ve svém okolí děti? Podívejte se na hezké video o správném držení těla.