Posilování a bolest zad

Posilování a bolest zad. V tomto krátkém videu odpovídám na to, zda při bolestech zad posilovat či ne. Poměrně velká část pacientů na toto ptá, a tak mi přišlo fajn odpovědět pomocí videa.

Je fakt, že ve videu odpovídám především na to, zda posilovat svaly trupu nebo často to lidé nazývají core nebo střed těla. Posilování horních a dolních končetin ale nemusí být při bolestech zad nutné vynechat. Je dobré se řídit aktuálními pocity. Začít několika lehčími cviky a sledovat, zda se bolest se cvičením horší nebo ne. Pakliže ne a i o po cvičení je Vám dobře, tak nemusí být potřeba cvičení vynechat.

Při cvičení mějte na paměti, že je důležité zachovat správné držení těla. To znamená páteř v napřímení, ať už jste v jakékoli poloze. Asi bych nevolila těžký silový trénink ale lehčí posilování rukou a nohou je obecně prospěšné pro celkové zdraví.

Posilování, core training, funkční trénink a další nemusí být vhodné cvičení, pakliže máte bolest zad. Nejdříve je nutné zbavit se bolesti a klasické posilování nebývá cestou k odstranění bolestí.

Nesouhlasíte s mým názorem ve videu? Budu ráda za jakýkoli komentář nebo názor tady pod článkem nebo videem.

Trpíte bolestmi zad? Přečtěte si, když již není vhodné čekat a je lepší navštívit lékaře. 

Číst více

Zapracujte na svých bolestech zad pod odborných dohledem. Najděte certifikovaného terapeuta ve Vašem okolí. 

Seznam terapeutů