Držení těla – podíváme se na to, jak sedíte. Vlastně to již sledujeme, když Vám klademe otázky, a tak věřte, že zde se Vše návyky neskryjí. A to je v pořádku. My potřebujeme mít přehled o tom, jak běžně sedíte nebo stojíte a i to následně využijeme při terapii.
Neurologické vyšetření – zde záleží, zda je nutné provést a není součástí vyšetření každého pacienta. Jedná se o vyšetření citlivosti, reflexů nebo tzv. napínacích manévrů, které poukazují na stlačení nervového kořene.
Vyšetření hybnosti – u všech pacientů by mělo být provedeno vyšetření hybnosti páteře a následně části těla, která je potižena bolestmi nebo je po operaci či zranění. Vyšetření hybnosti je pro nás velmi důležité, jelikož zjišťujeme omezení rozsahu pohybu a také je to pro nás bod, se kterým budeme srovnávat úspěch terapie. Zajímá nás nejen rozsah samotný, ale i to, zda jsou pohyby bolestivé.
Svalová síla – vyšetření svalové síly je časté u pacientů po operacích a úrazech, kdy zjišťujeme na kolik se svalová síla snížila oproti druhé končetině.
Opakované pohyby – pomocí opakovaných pohybů zjišťujeme, zda Vaše bolest reaguje na určitý směr pohybu. To je velmi důležité, protože nám tyto pohyby mohou dát první návod k tomu, jakým směrem začít cvičit a provádět samotnou terapii.