Týdenní výzvy

Přidejte se k týdenní výzvě a přidejte tak o něco více fyzické aktivity do Vašeho týdne. Vyberte si aktuální výzvu či zvolte jakoukoli z uplynulých výzev. Pro zaslání PDF výzvy zvolte formulář na konci této stránky.


Výzva č. 1

Posilovací výzva, 5 dní, 3 cviky, každý po 50 opakování. Kreativitě se meze nekladnou aneb zvolte si modifikaci cviků, kteroIMG_3403u aktuálně zvládnete. Cvičení si rozdělte během dne nebo si zacvičte najednou. Cvičení je vhodné pro ty, kteří nemají moc času nebo začínají cvičit po delší době. 

Možné modifikace cviků 

Kliky – dámské, pánské, s vypodložením nohou, tricepsové (lokty u těla)

Dřepy – obyčejné, s opřením o míč, s oporou TRX, různě hluboké, s výdrží

Mountain Climbers – asi jediný cvik, který nemá modifikace. Z polohy prkna přibližte koleno k hrudníku. Střídejte strany


Výzva č. 2

Podzimní výzva, která zahrnuje jak cvičení tak i krátkou meditaci. Kromě posilování jsou zde dva cviky k protažení zad a udržení jejich dobré hybnosti. Cvičení se hodí pro ty, IMG_E3442kteří na podzim přestaly cvičit a také ty, kteří většinu dne sedí.

5 min meditace – dle vlastního výběru, stačí sedět 5 minut v tichu

Záklon – maximální záklon z lehu na břiše

Výdrž v protažení ve stoji – s propnutými koleny, ruce lze opřít o židli či o postel pro větší pohodlnost cvičení

Výpady – vzad, vpřed, zde můžete různě improvizovat

Kliky – dámské, pánské, s vypodložením nohou, tricepsové (lokty u těla)

Prkno na straně – ve výdrži s oporou o předloktí nebo o dlaň, 3x na každou stranu


Výzva č. 3

Tato výzva se soustředí na posílení celého těla. Je o něco jednodušší počtem cviků i opakování, i když samotné cviky zase tak lehké nejsou. fyziofitness_challenge

Klik stranou – klik stranou je těžší variantou běžného kliku. Začněte v poloze prkna, ukročte oběma nohama stranou a také ruce posuňte do strany. Poté proveďte 1 klik a ukročte/posuňte se na druhou stranu. Takto několikrát prostřídejte strany. Pakliže je tato varianta příliš těžká, můžete ze začátku trénovat jen posun stranou bez kliku samotného. 

Dřep na 1 noze – zde je důležité cvičit s oporou (můžete si přidržet o klik, okraj kuchyňské linky nebo třeba zábradlí). Poté proveďte několik podřepů na jedné noze a strany vystřídejte. Dávejte pozor, abyste při dřepu nevysouvali pánev stranou.

Obrácený sed leh – z lehu na břiše několikrát zvedněte pokrčené nohy ke stropu. Dbejte na dobré postavení beder, které by se se zvedáním a pokládáním nohou nemělo měnit. Pro lehčí variantu tohoto cviku můžete zvolit střídavé zvedání a pokládání nohou. 


Výzva č. 4

Mindful týden

Tento týden je docela jiný a zaměřený na více mindful techniky. I při této výzvě každý den sami sobě věnujete čas. Jen se o něco méně zúčastní Vaše fyzické tělo a budeme pracovat více s myslí a emocemi. Tato výzva se hodí pro každého, kdo se cítí ve stresu. V takovou dobu totiž není vhodné vysoko intenzivní trénink, který ještě zvyšuje vyplavení stresových hormonů. A co tento týden nabízí:

Krátká meditace – ať už vsedě, vleže, v tichu nebo za poslechu relaxační hudby nebo průvodce meditací. Každý den si najděte chvíli k meditaci. 

Trénink vděčnosti – každý den se sepište 3 věci, za které jste ten den vděčni. Od maličkostí (vychutnání si dobré kávy, čaje) až po ty větší (příjemný čas v práci, povídání s blízkými, cvičení). Můžete být konkrétně vděční za věci (hezké oblečení, plnou lednici dobrého jídla) nebo za více abstraktní (lásku k ostatním, život, radostný pocit). 

Jemná masáž – ať už zvolíte masáž rukou nebo chodidel, dopřejte si 3-10 minut jemné masáže. Při masáži vracíme naši pozornost do těla a tím si naše mysl může odpočinou. Příspěvek pro FyzioFitness

Líbí se Vám FyzioFitness a rádi byste podpořili bezplatné plány cvičení, články a další materiály? Přispějte na chod stránek a tvorbu materiálů. Předem děkuji za jakýkoli příspěvek.

10,00 Kč