Zdravé bříško

(Hodnocení: 2)

69

Průvodce pro zdravé bříško v těhotenství i po něm. Přizpůsobení každodenních aktivit a vhodné cvičení je nejlepší prevencí diastázy, bolestí zad a kloubů nebo problémů spojených s pánevním dnem.

Kategorie:

Popis

Průvodce Zdravé bříško je určen všem těhotným ženám, které by rády zapracovaly na svém zdraví. Doporučení, které v průvodci najdete, podporují celkové zdraví ženy, miminka a řadí se k prevenci diastázy a problémům s pánevním dnem. Kromě toho vhodná péče a pohybový režim přispívá prevenci bolesti zad a kloubů v těhotenství a po něm a vhodné přizpůsobení životního stylu dále podporuje hormonální rovnováhu.

Ženské tělo prochází během těhotenství i po něm mnoha změnami, mezi které řadíme i změny v oblasti bříška. Nejsou to ale jen břišní svaly, u kterých se mění jejich rozložení a funkce, ale také je ovlivněna funkce bránice, pánevního dna a páteře. Na tomto podkladě se často objevují různé druhy obtíží od bolestí, přes inkontinenci až po problémy se zažíváním. A ačkoliv v těhotenství není vhodné posilovat a cvičit jinak běžným způsobem, neznamená to, že nelze udržovat svaly aktivní a připravené na dobu hojení a regenerace po porodu.

V průvodci najdete

 • Proč se věnovat prevenci aneb malé kroky Vám mohou ušetřit zdlouhavou léčbu a nepříjemné problémy
 • Úpravu každodenních aktivit
 • Správné držení těla
 • Uvědomělé dýchání
 • Vhodné cvičení
 • Dechová cvičení
 • Techniku vizualizace

Na 13 stránkách najdete základní rady a doporučení, které můžete využívat po celou dobu těhotenství. Průvodce je v PDF formátu, můžete si ho stáhnout či vytisknout a čas od čas se k němu vracet. I několik minut denně pomáhá rovnováze Vašeho zdraví a psychické pohodě. Dozvíte se, že není třeba usilovného cvičení a neustálého posilování, ale dozvíte se, že je důležité umět svaly zapojit, ale také relaxovat, a tak nalézt optimální rovnováhu pro jejich fungování.

Podpořte své zdraví a zařaďte preventivní kroky do každého dne, díky kterým bude hojení po porodu pro Vaše tělo snazší a omezíte riziko vzniku diastázy a dalších problémů. Užijte si zdravé těhotenství pomocí každodenních technik.

Inspiraci, cvičení a důležité informace také najdete v těhotenských videích na YouTube.

Pro budoucí maminky v náročné situaci: V případě tíživé finanční situace, kdy si průvodce nemůžete dovolit, se na nás neváhejte obrátit. Rádi Vám vyjdeme vstříc jakkoli to bude možné a vymyslíme společné řešení pro Vaše zdraví. Pošlete nám zprávu přes kontaktní formulář a my se Vám ozveme.


Pár slov autorky nakonec: Jedním z důvodů mé práce je zvýšení informovanosti nejen žen, ale veřejnosti obecně, o možnostech prevence a léčby. Ve své praxi jsem se setkala s mnoha ženami, které trpěly problémy spojených s diastázou, inkontinencí nebo hormonální rovnováhou a moc bych si přála, aby tyto ženy dostaly kvalitní informace v době, kdy mohly obtížím předcházet.


Plán nenahrazuje lékařskou péči. Pohybový režim konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

2 recenze Zdravé bříško

 1. Sara

  Super!

 2. Veronika

  Skvělé! Myslím, že o tomto tématu by se mělo mluvit více a moc se mi líbí, že konverzace začíná 🙂 Průvodce je určitě přínosný nejen pro maminky či nastávající maminky, ale pro každou ženu 🙂

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *