Protažení po práci (PDF)

19

Plán cvičení na doma pro všechny, kteří mají sedavé zaměstnání, ale i pro všechny, kteří se chtějí protáhnout

Kategorie:

Popis

Tento plán je sestaven pro 5-10 minutového protahovací cvičení na doma. Je vhodný pro všechny, kteří většinu dne sedí a také ty, kteří se k pohybu vrací po delší nemoci nebo prostě delší pauze.

Protahovací cvičení je důležité pro udržení dobré hybnosti páteře a kloubů. Právě nedostatečná hybnost často stojí za vznikem bolestí, které mohou ovlivnit kvalitu Vašeho života. Na prvním místě by tedy měla být vždy prevence a je lepší investovat několik minut než potom strávit měsíce léčbou bolestí.

Co je ke cvičení potřeba: Ke cvičení budete potřebovat pohodlné oblečení a podložku, na které budete cvičit. Místo podložky si můžete na zem položit třeba deku, sice to není tak pohodlné, ale cvičit se dá i na dece (a v létě tak i venku).

Kdy cvičit: toto cvičení je vhodné v odpoledních nebo večerních hodinách. Právě pro nízkou intenzitu cvičení a zaměření se na trénink hybnosti je cvičení vhodné i ve večerních hodinách. Protahovací cvičení můžete pomoci se po celém dni zklidnit a také uvolnit. Nic ale nebrání tomu cvičení zařadit ráno nebo kdykoli najdete čas.

Jaké má toto cvičení výhody

  • Protažení svalů celého těla a zlepšení hybnosti páteře i velký kloubů
  • Prevence bolestí
  • Přesouvá pozornost do těla a tím odpočívá mysl (součást managementu stresu)
  • Dodání pohybu, když přes den nemáte moc času
  • Kompenzace sedavého životního stylu

Jak podle plánu cvičit: Nejprve doporučuji projít všechny cviky a vyzkoušet si je podle popisu. Následně je vhodné vytisknout si stránku, kde je souhrn všech cviků a podle něj si zacvičit. Počet opakování i doba výdrže je na Vás a je dobré vše přizpůsobit tomu, jak se aktuálně cítíte. Krátké protažení by mělo být každodenní součástí Vašeho života, ale některé dny si třeba jen vyberte své oblíbené cviky. Během týdne protahovací cvičení doplňte i posilováním a aktivitou, při které zvýšíte svou tepovou frekvenci (běh, plavání, týmové sporty…).

BONUS: K plánu navíc získáte doporučení kompenzačních cviků pro sedavé zaměstnání. Toto cvičení je ideální pro každého, kdo sedí většinu dne za počítačem a rád by předcházel bolestem zad. Jednoduché ale velmi účinné cvičení Vám pomůže udržovat svou páteř dlouhodobě zdravou a bez bolesti.


Zakoupením tohoto produktu podpoříte práci FyzioFitness ve formě pravidelných článků a informativních videí na YouTube. Inspiraci můžete získat také na Instagramu FyzioFitness.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Protažení po práci (PDF)”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *