Posilování v těhotenství

22

Podle tohoto plánu můžete cvičit po celou dobu těhotenství a udržovat si tak dobrou fyzickou kondici

Popis

Cvičební plán Posilování v těhotenství slouží jako průvodce pro těhotné ženy pro cvičení na doma. Dostatečná fyzická aktivita je důležitá pro zdraví ženy i miminka a proto je vhodné se cvičení v těhotenství věnovat.

Oproti běžnému cvičení je však nutné cviky upravit a náročnější cviky nahradit šetrnější variantou. Pakliže si nejste jistá, jak v těhotenství cvičit, pak je tento plán určený právě pro Vás. Najdete v něm nejen podrobně napsané cviky, ale také to, jak přistupovat k pohybu obecně a v jakém rytmu cvičit.

Na 14 stránkách v PDF formátu najdete všechny informace, které potřebujete k domácímu cvičení. Celý plán si můžete vytisknout nebo si ho uložit do telefonu či počítače. Kromě popsaných cviků, zde také najdete stránku, na které jsou uvedeny všechny cviky přehledně a kterou si můžete vytisknout a položit vedle sebe na cvičební podložku.

Cviky jsou zaměřené především na oblast dolních končetin, při kterém dochází k dobré aktivaci trupového svalstva a svalů bříška. V těhotenství není vhodné přímo posilovat břišní stěnu, ale spíše svaly jemně aktivovat (pro více informací se podívejte na průvodce Zdravé bříško). K této aktivaci dochází např. při dechových cvičeních nebo i uvedených cvicích k posílení. V plánu najdete i posílení paží a doporučení k dalšímu cvičení.

O autorce:

autorkou programu je fyzioterapeutka Bc. Veronika Pechová, která se věnuje přípravě cvičebních plánů a preventivních programů. Veronika věří, že díky vhodné prevenci a péči o zdraví lze předcházet mnoha obtížím, bolestem a také díky cvičení najít dobrou psychickou pohodu a emoční vyrovnanost. Každá žena by měla mít v těhotenství silnou důvěru v sebe sama a ve své tělo, a proto je zde tento cvičební plán.


Zde se můžete podívat na krátké instruktážní video Posilování v těhotenství a zjistit, zda si chcete cvičení vyzkoušet (vychází v listopadu 2020).

Podívejte se na vše co FyzioFitness pro období těhotenství nabízí

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Posilování v těhotenství”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *