Posilování v těhotenství

59

Zůstaňte aktivní s cviky, které jsou vhodné i v těhotenství

Popis

Ráda byste i těhotenství zůstala fit a pravidelně cvičila? Nejste si jistá, jaké cviky cvičit můžete a které ne? Pak právě pro vás je zde cvičební plán posilování v těhotenství. Posilování v těhotenství je oproti běžnému posilování docela jiné a je nutné dbát na změny, kterými ženské tělo prochází. Dostatečná fyzická aktivita je důležitá pro zdraví ženy i miminka a proto je vhodné se cvičení v těhotenství věnovat.

Oproti běžnému cvičení je nutné cviky upravit a náročnější cviky nahradit šetrnější variantou. Pakliže si nejste jistá, jak v těhotenství cvičit, pak je tento plán určený právě pro Vás. Najdete v něm nejen podrobně napsané cviky, ale také to, jak přistupovat k pohybu obecně a v jakém rytmu cvičit.

7 Důvodů proč být i v těhotenství aktivní 

Na 14 stránkách v PDF formátu najdete všechny informace, které potřebujete k domácímu cvičení. Celý plán si můžete vytisknout nebo si ho uložit do telefonu či počítače. Kromě popsaných cviků, zde také najdete stránku, na které jsou uvedeny všechny cviky přehledně a kterou si můžete vytisknout a položit vedle sebe na cvičební podložku.

Cviky jsou zaměřené především na oblast dolních končetin, při kterém dochází k dobré aktivaci trupového svalstva a svalů bříška. V těhotenství není vhodné přímo posilovat břišní stěnu, ale spíše svaly jemně aktivovat (pro více informací se podívejte na průvodce Zdravé bříško). K této aktivaci dochází např. při dechových cvičeních nebo i uvedených cvicích k posílení. V plánu najdete i posílení paží a doporučení k dalšímu cvičení.

Jak pečovat o své tělo v těhotenství

O autorce:

Autorkou programu je fyzioterapeutka Bc. Veronika Pechová, která se věnuje přípravě cvičebních plánů a preventivních programů. Veronika věří, že díky vhodné prevenci a péči o zdraví lze předcházet mnoha obtížím, bolestem a také díky cvičení najít dobrou psychickou pohodu a emoční vyrovnanost. Každá žena by měla mít v těhotenství silnou důvěru v sebe sama a ve své tělo, a proto je zde tento cvičební plán.

Vše co AtelierSante pro období těhotenství nabízí 


Plán nenahrazuje lékařskou péči. Pohyb v těhotenství je vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Posilování v těhotenství”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *