Energetické principy 1: hranice, osobní prostor a bydlení

V prvním díle energetických principů sdílím pohled na hranice, osobní prostor především v kontextu bydlení, ale také zaměstnání či práce obecně. Tento zcela jedinečný pohled otevírá zcela nové možnosti v každodenních situacích pro náš další růst.

Více se dozvíte v následujícím videu, které je doplněno o další poznámky

Narušení osobních hranic

Ať už se jedná o pocit, že ostatní až příliš zasahují do našeho života nebo situace, kdy ostatní bez našeho souhlasu používají naše osobní věci, jedná se o překročení našich osobních hranic. Děje se tak tehdy, kdy naše hranice nejsou jasně vymezené. Nejde o to, že by si ostatní až příliš dovolili, ale o to že my jim toto dovolíme. Hledat problém v ostatních tyto situace nikdy nevyřeší, a tak je třeba se podívat na to, kde si pevně nestojíme sami za sebou.

„V práci mi někdo bere čaj nebo kávu.“ 

„Nedávná návštěva mi prohlížela věci v nočním stolku.“

„Vykradli můj byt.“

Forma jakou dovolujeme překročení našich hranic může být různá a může mí z našeho pohledu různou závažnost. Váže se ale ke každodenním činnostem a chvílím, kdy si pevně nestojíme sami za sebou. Možná vám v restauraci přinesou jiné jídlo než jste si objednali nebo oblečení, které si chcete koupit, nesedí na 100%. Během každého dne máme mnoho příležitostí trénovat se ve svých hranicích a prvním krokem je si začít všímat, kdy dochází k jejich překročení a jak můžeme jasně a slušně dát najevo, že k tomuto došlo. 

Ve chvíli kdy opakovaně dovolujeme ostatním vstoupit do našeho prostoru (ať už energeticky nebo fyzicky) je pro lidi v našem okolí, zcela běžné naše hranice překročovat. Je to čistě pro to, že zde ty hranice nejsou, a tak je nelze vinit za jejich překročení. 

Zhroucení reality a prostor pro růst

Při ztrátě bydlení či zaměstnání se objevuje úžasný prostor pro náš růst. Není vždy jednoduché v takových chvílích zůstat ve své síly, ale když se vám to podaří, máte zde opravdu možnost pro zrychlený růst. Především tehdy, kdy na sobě už nějakou dobu pracujete, může dojít k situaci, kdy se určitá část vašeho života doslova zhroutí a vytvoří se prostor realizaci toho, co bude lépe ladit s vaší stávající vibrací. 

Jedná se o jakýsi test vlastní sebehodnoty. Možná toužíte po vyšším příjmu nebo lepším bydlení. Dlouho si říkáte, že odejdete z práce, koupíte si vlastní dům, meditujete, vizualizujete, ale zatím jste se neodvážily k akci. A na první pohled výpověď z bytu nebo zaměstnání otřese vašimi základy, ale čistě to může znamenat, že je vaše hodnota již teď výš a vy když toto ustojíte, může do svého života přivést daleko lepší příležitosti. 

Pakliže vzniklá situace je velmi stresující, doporučuji nejprve začít s techniky, které vás trochu nadzvednou ze dna. Zde načerpáte trochu síly a připomenete si, že můžete mít cokoli chcete. A v tomto bodě může expandovat. V tomto bodě to chce sílu, odhodlání a silnou sebedůvěru.

 

Techniky pro expanzi energetického pole

Energetické cesty v rámci Kvantového skoku s Šárkou Chapman

For The Life of Me (podcast Julie Piatt) ep. 35 Healing Technique to Faciliate Holding More Light (v angličtině)

Ancient Wisdom Today (podcast Shaman Durek) ep. CLXXXVIII Rise + Expand, ep. CLXI Body + Mind Expansion (a další, v angličtině)

Kundalini yoga pro expanzi 

V této expanzi je důležité také zjistit, co chcete a to zda je třeba být nebo nebýt specifický zjistíte díky svému Human Designu

Najděte expandéry pro vaši stávající situaci

Díky expandérům můžete vidět, že to po čem toužíte je možné!