Rozhovory

Vítejte na stránce rozhovory. Ráda bych touto cestou rozšířila obzory nejen své, ale také přinesla zajímavé informace vám, kteří se zajímáte o zdraví a vše, co s ním souvisí. 

Ájurvéda

Ájurvéda nám dává doporučení pro stravování, denní režim, podporuje přirozenou inteligenci lidského těla, což je velmi důležité. Jako děti se s touto inteligencí rodíme. Na příkladu mohu uvést třeba to, že když jsou děti syté přestanou jíst. Jako dospělí však tuto inteligenci často ztrácíme a tak potlačujeme přirozené tendence našeho těla, které jsou v souladu se zdravím.

Přečíst celý rozhovor

Těhotenská jóga

Cvičení přináší výhody jak fyzické, tak psychické. Často si ženy až na cvičení plně uvědomí, že jsou skutečně těhotné, cítí sounáležitost, podporu a přijetí. Současně se protáhnou, zrelaxují a ještě více propojí s miminkem, to při vedené relaxaci, která má snad ještě větší přesah než samotné fyzické cvičení. 

Přečíst celý rozhovor

Canisterapie

Reakce bývají většinou pozitivní, i když občas se najde pár pacientů, kteří pejsky moc nemusí nebo z nich mají strach  – v takovém případě pacienty do canisterapie nenutíme. Při terapii pacienti začnou zmiňovat jejich pejsky, které mají/ měli doma.

Přečíst celý rozhovor

Operace totální endoprotézy kolenních a kyčelních kloubů

patří v dnešní době k velmi častým ortopedickým operacím. Dnešním rozhovorem bych ráda přispěla k větší informovanosti pacientů a jejich blízkých. 

Přečíst celý rozhovor

Hipoterapie

Zatím spíše neznámý druh terapie především pro dětské pacienty ale i dospělé. Proto jsem se rozhodla přidat rozhovor na toto téma i na svoje stránky o fyzioterapii. Otázky jsem pokládala své kamarádce Kristýnce, která je také fyzioterapeut a současně se věnuje hipoterapii. Nebudu to dlouho protahovat, mrkněte na rozhovor.