Páteř

Ve fyzioterapii často léčíme pohybem, doporučujeme pacientům cviky a další pohybová opatření. To však neznamená, že jeden cvik nebo stejná skupina cviků uleví od bolestí všem. 

Přečíst celý článek

Vznik bolesti zad je úzce spojen s naším životním stylem. Bolest zad tak nemusí být součástí našeho života, když zapracujeme na vhodné prevenci. Vlastně nejde jen o prevenci bolesti zad, ale celkovou péči o sebe a o své zdraví. Co pro sebe můžete udělat?

Posilování a bolest zad. V tomto krátkém videu odpovídám na to, zda při bolestech zad posilovat či ne. Poměrně velká část pacientů na toto ptá, a tak mi přišlo fajn odpovědět pomocí videa.

Jak to tedy je?

 

Často je těžké odlišit, kdy již bolest zad dosáhla takového stavu, že je nutná návštěva lékaře. Nechceme s každou maličkostí docházet do ordinace, ale na druhou stranu bychom naše bolesti neměli ignorovat a dojít k lékaři až ve chvíli, když jsou bolesti nesnesitelné nebo nás omezují v běžném životě. Proto jsem se rozhodla sepsat alespoň pár příkladů, kdy není třeba čekat s návštěvou lékaře.

Dnes se zaměřím prakticky na to, co hlídat při sedu. Správné sezení není nijak složité, jen na něj často zapomínáme. Když si pohlídáme určité oblasti při sedu a přečkáme několik prvních dnů, kdy to bude nepohodlné, pak se nám podaří předcházet bolestem zad v dlouhodobém horizontu.

Co tedy při sedu hlídat?

Proč možná jízda na kole není to pravé pro Vaše záda?

Odpověď najdete ve článku

Bolest hlavy je docela zapeklitým zdravotním problémem. Často jimi pacienti trpí roky a výrazně jim ovlivňují kvalitu života. Proto jsem se rozhodla se v tomto článku a souvisejícím videu trochu příblížit problematiku bolestí hlavy. Stále jsme však v pátrání po její příčině a faktorů, které ji ovlivňují, je spousta. Pokračovat ve čtení…

Operace a bolest zad

Ano či ne? Kdy je na čase přistoupit k operaci a může Vám vlastně operace pomoci od bolestí zad?

Číst celý článek

O meziobratlové ploténce neboli disku se docela často mluví. Nejsem si však jistá, že je vždy jasné, co to vlastně je a proč se na ni tak často zlobíme. Lékař nebo fyzioterapeut nemá vždy čas vysvětlit, a tak se objevuje mnoho mýtů a zavádějících informací. Proto jsme se rozhodla do ploténky trochu pustit a snad objasnit některé otazníky, které kolem visí.

Bolest krční páteře je velmi častá a téměř každý se s ní za svůj život setká. Většinou jsou bolesti docela rychle pryč, ale někdy mohou trvat i delší dobu. Fyzioterapie bývá většinou první volbou. V některých případech přichází jako první analgetika. Jaké jsou ale další možnosti léčby těchto bolestí? 

Nejčastější dotazy pacientů o bederní páteři.

Přečtěte si více. 

Krční páteř je často zmiňovaná pacienty jako bolestivá oblast. Nemusí to však být jen krk, který bolí. Od krční páteře může být bolest přenesená i na jiné části těla. A jaké to jsou?

Krční páteř může být zdrojem hned několika obtíží. A nejedná se pouze o oblast přímo na krku. Bolest se často přenáší do oblasti lopatky, ramene, paže a může se objevit bolest do celé horní končetiny. Ve většině případů dochází k postupnému zhoršování bolestí… Pokračovat ve čtení.

Meziobratlová ploténka a běhání. Je vlastně běhání pro Vaši páteř škodlivé? Mohou otřesy při běhu ohrozit Vaše zdraví? Odpovědi na tyto otázky a více najdete v tomto článku. 

Dopřejte svým zádům o něco více péče, ať se nemusíte trápit s bolestmi. Bolesti zad jsou nejčastější celosvětovou příčinou pracovní neschopnosti, tak si nenechte ubírat čas v práci, ale i ve Vašem soukromém životě a začněte s prevencí klidně teď hned. Zde je několik tipů, které Vám při prevenci mohou pomoci nebo mohou být vhodné pro někoho, kdo již trpí občasnými bolestmi. Část dál…